Dlaczego warto wybrać laptop z serii HP ProBook?

Firma HP to jedna z największych firm produkujących komputery i sprzęt biurowy. Z kolei w 2010 r. marka ta oficjalnie stała się 2.najlepiej zarabiającym producentem sprzętu informatycznego na świecie. A zaledwie rok wcześniej firma ta wypuściła pierwszego laptopa z serii ProBook.

Laptop HP ProBook – luksus w zasięgu portfela

Już od początków swojego istnienia laptopy HP z serii ProBook dedykowane były grupie użytkowników biznesowych. Ich główną cechą stały się bardzo dobre parametry oraz elegancki design. Co więcej, modele te od zawsze wyróżniała atrakcyjna cena, która w porównaniu do laptopów innych producentów pozostaje bezkonkurencyjna. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup z tej serii. Ich producent zadbał bowiem zarówno o solidne wykonanie, jak i wydajną baterię. To jednak jeszcze nie wszystko, czym wyróżniają się te komputery.

Zalety i wady laptopów HP ProBook

HP to marka, która słynie z dobrej jakości sprzętów. Do największych zalet laptopów HP ProBook należą też:

 • Dobry stosunek ceny do wydajności;
 • Trwała, elegancka obudowa;
 • Czytnik linii papilarnych;
 • Matowa matryca (choć nie we wszystkich laptopach z tej serii);
 • Konwertowalność – czyli możliwość obracania ekranu o 360°. Wszystko za sprawą obracalnych zawiasów, na których znalazł się dotykowy ekran (tak jak m.in. w modelu HP Probook X360).
 • Mocny i wydajny dysk SSD;
 • Stabilny system operacyjny;
 • Niewielka waga i kompaktowe wymiary.

To wszystko sprawia, że laptopy HP Probook X360 doskonale sprawdzi się zarówno do pracy, jak i nauki. Niestety nie jest to jednak sprzęt pozbawiony wad. Do największych z nich – zwłaszcza w starszych modelach, należy nieco głośna praca chłodzenia. Oczywiście nie jest to regułą, a w najnowszych modelach zdarza się to znacznie rzadziej. 

Podzespoły laptopów HP ProBook


Laptopy z serii ProBook to nie tylko ładne opakowanie. Urządzenia te wyróżniają się również bardzo dobrymi parametrami podzespołów.

Procesor

W laptopach HP ProBook najczęściej zakłada się procesory Intel Core i3, i5, i7. Głównie są to procesory trzeciej jak i czwartej generacji, choć w najnowszych urządzeniach można liczyć na jeszcze bardziej wydajne urządzenia. Sporadycznie natomiast wykorzystuje się procesory AMD.

Karta graficzna

W starszych modelach laptopów ProBook pojawiały się przede wszystkim zintegrowane karty graficzne. W najnowszych urządzeniach, które są bardziej zaawansowane, wykorzystuje się karty graficzne AMD.

Dysk

Wśród laptopów HP ProBook nie brak m.in. urządzeń, które posiadają tradycyjne dyski talerzowe o pojemności na poziomie od 500 do 750 GB. Z kolei w najlepszych laptopach domyślnie instalowany jest dysk SSD. Jeśli jednak istotna jest cena, można zdecydować się na modele, w których wykorzystano tradycyjne dyski talerzowe. Ich pojemność wynosi najczęściej 500–750 GB.

Przykładowe laptopy HP ProBook

Seria ProBook słynie z bardzo wielu modeli laptopów, które zgarnęły rewelacyjne opinie. Wśród nich znalazły się m.in.:

 • HP ProBook 450 – To 15,6-calowe laptopy o niezwykle trwałej konstrukcji, w tym m.in. wzmocnionej aluminiowej jednostki zasadniczej. W dodatku są one dostępne w różnych konfiguracjach, choć dominują wśród nich procesory Intel Core i5 oraz Core i7 Intel Haswell z kartą graficzną AMD Radeon HD 8750. Wśród laptopów z tej serii pojawiły się także tańsze modele – wyposażone w dwurdzeniowe procesory. Ponadto mogą pochwalić się ton bardzo wydajnym czasem pracy baterii.
 • HP ProBook 455 – Laptopy z serii ProBook 455 wyróżniają się tym, że pracują one na procesorze AMD. To z kolei sprzyja ich atrakcyjnie niskiej cenie. Mimo nieco mniejszej wydajności znakomicie poradzą sobie jednak w pracy biurowej. Podobnie jak poprzednie notebooki mają one 15,6-calową matrycę.
 • HP ProBook 470 – To sprzęt do zadań specjalnych, który z powodzeniem może zastąpić komputer stacjonarny. Notebooki z tej serii posiadają 17-calowy ekran, a ważą zaledwie 3 kg. Wyposażone w procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 – posiadają kartę graficzną AMD Radeon HD 8750.

Czy warto kupić laptop HP ProBook?

Oczywiście, że tak! Jak bowiem widać, urządzenia te charakteryzują się bardzo przyzwoitymi parametrami i przystępną ceną. Tym samym notebooki z serii ProBook to bardzo atrakcyjny sprzęt – zwłaszcza dla osób, które poszukują taniego, ale dobrego laptopa. Firma HP zadbała bowiem o to, by cena szła w parze z jakością. W połączeniu z ładnym designem, zgrabnym kształtem i niską wagą – ciężko o lepszy laptop w tym przedziale cenowym.