Firma HP jest dzisiaj słynna dzięki wielu świętym sprzętom. Ale koronną linią produktów jakie są tworzone przez HP są laptopy głównie te przeznaczone dla użytkownika profesjonalnego i biznesowego. Serie takie jak ProBook, ZBook czy ElliteBook znają prawdopodobnie wszyscy są to mobilne komputery reprezentujące wszystkie gałęzie rozwoju laptopów.

Firma HP jest dzisiaj słynna dzięki wielu świętym sprzętom

Z jednej strony mamy laptopy HP – ITnes nastawione głównie na szybkość korzystania z podstawowych programów biurowych takich jak na przykład pakiet MS Office przy jednoczesnej maksymalnej oszczędności energii. Tego typu komputery pozwalają na prace bez podłączania do ładowarki nawet przez 10 godzin ciągłej nieprzerwanej pracy urządzenia. Komputery poza świetnym czasem pracy na baterii mogą pochwalić się również niezwykle niską wagą co sprawia, że noszenie ich zawsze ze sobą nie jest żadnym problemem. Najnowsze modele tego typu urządzeń tylko nieznacznie przekraczają wagę typowego smartphona czy tabletu co daje ogromne możliwości jeżeli chodzi o mobilne wykorzystanie. Tym, co charakteryzuje te modele jest też zazwyczaj mniejszy format, który w największych modelach wynosi 13 cali a w tych najmniejszych nawet 10 cali. Tak że nie ma problemu, aby taki komputer mieć zawsze przy sobie w torebce albo plecaku.

Zupełnie po drugiej stronie spektrum znajdują się tak zwane stacje robocze będące mocnymi komputerami stacjonarnymi w skórze laptopa. W ich przypadku nie uświadczymy niskiej wagi, ale za to otrzymamy topowe pod względem wydajności podzespoły zamontowane w małej obudowie laptopa, którego będziemy mogli w każdej chwili zabrać ze sobą. Czego już nie da się z robić z jego stacjonarnym odpowiednikiem. Stacje robocze są komputerami umożliwiającymi prace w nawet najbardziej wymagających i zasobożernych programach służących do profesjonalnych zastosowań.

Ciekawą kategorią laptopów są Ultrabooki będące czymś pośrednim miedzy ultra lekkimi komputerami biznesowymi, a ciężkimi i wydajnymi stacjami roboczymi

Ciekawą kategorią laptopów są Ultrabooki będące czymś pośrednim miedzy ultra lekkimi komputerami biznesowymi, a ciężkimi i wydajnymi stacjami roboczymi. Tego typu komputery są efektem wielu lat pracy nad skomplikowanymi technologiami mobilnymi. Dające nam możliwość wyprodukowania w miarę lekkiego smukłego przenośnego komputera posiadającego naprawdę wydajne podzespoły, nie może on konkurować ze stacjami roboczymi jednak jest świetnym substytutem ich biorąc pod uwagę takie czynniki jak niska waga czy dugi czas pracy na baterii (więcej). Dzisiaj istnieją możliwości produkowania układów graficznych będącymi świetną konkurencją dla dużych i ciężkich kart graficznych montowanych w stacjach roboczych czy też komputerach stacjonarnych. Ultrabooki często też mogą pochwalić się świetnej jakości ekranami.