Czy warto zainwestować w MacBooka od Apple?

W obecnych czasach prowadzenie własnego biznesu nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Kluczem do osiągnięcia ponadprzeciętnych rezultatów jest nie tylko odpowiednie zarządzanie firmą, ale również potrzebny jest wysokiej klasy sprzęt i niezbędne aplikacje. Większość przedsiębiorstw korzysta z możliwości internetu, reklamując się i sprzedając swoje produkty czy usługi. Żeby jednak bez problemu prowadzić działalność internetową potrzeba dobrej jakości komputera. Czy warto zdecydować się na MacBooka biznesowego od firmy Apple?

Czy laptopy Apple są niezawodne w działalności biznesowej?

Klienci zawsze wymagają profesjonalnego podejścia od przedsiębiorcy. Jeśli więc chcemy stanąć na wysokości zadania, to będziemy potrzebować niezawodnego sprzętu komputerowego. Najczęściej na spotkaniach biznesowych możemy zauważyć laptopy Apple, które posiadają wiele przydatnych i intuicyjnych funkcji, dzięki czemu prowadzenie i zarządzanie biznesem jest znacznie łatwiejsze.

W obecnych czasach prowadzenie własnego biznesu nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać

Niestety, ale tradycyjne komputery czy laptopy przeciętnych firm mają wiele wad. Przede wszystkim w nieoczekiwanym momencie kończą działanie aplikacji, wysyłają różnego rodzaju raporty o błędach, a także aktualizują, co kilka dni wiele różnych aplikacji, przez co zawieszają szybkość działania laptopa.

Takie problemy nie pojawiają się na MacBookach. Wszystko działa bez przerwy już od pierwszego włączenia. Wykorzystujemy sprzęt wyłącznie do wykonania zaplanowanych zadań, nie tracąc czasu na naprawianie błędów systemowych czy instalowanie nowych sterowników, które będą kompatybilne z systemem. Właśnie dlatego praca na urządzeniu MacBook od Apple jest przyjemna i niezawodna.

Intuicyjne systemy macOS i wsparcie po zakupie laptopa Apple

Wielu nowych użytkowników laptopów Apple w ogóle nie zna się nawet na podstawach użytkowania tego sprzętu. Na szczęście nie ma się co martwić, ponieważ system macOS jest naprawdę intuicyjny i wszystko można znaleźć samodzielnie bez przeszukiwania poradników na forach dyskusyjnych.

Natomiast w przypadku gdy potrzebujemy fachowej pomocy lub chcemy poznać wszystkie możliwości MacBooka, aby jak najlepiej wykorzystać go w biznesie, to można skontaktować się z pomocą online albo uzyskać pomoc w profesjonalnym salonie Apple. Szybko dowiemy się jak przenieść swoje pliki z Windowsa do nowego systemu, zainstalować potrzebne programy do pracy w firmie albo przedłużyć okres gwarancyjny czy wykupić ubezpieczenie na komputer.

Klienci zawsze wymagają profesjonalnego podejścia od przedsiębiorcy

Czy Microsoft Office jest na Macbooku?

Wielu uważa, że komputery Apple są drogie i bezużyteczne, ponieważ nie mają pakietu Microsoft Office. Takie opinie głoszą wyłącznie osoby, które nie mają pojęcia o tych nowoczesnych komputerach.

Kiedy decydujemy się na zakup MacBooka do biznesu, to w prezencie otrzymujemy całkowicie bezpłatnie pakiet i-work, który możemy pobrać ze sklepu Mac App Store. Znajdziemy tam przede wszystkim takie aplikacje jak Pages, Numbers i Keynote, czyli odpowiedniki powszechnie używanych programów takich jak Word, Excel czy PowerPoint.

Jeżeli jednak jesteśmy przyzwyczajeni do pakietu biurowego Microsoft Office i zdecydowanie lepiej nam się pracuje z tymi aplikacjami, to również możemy je odpalić na Macbooku za pomocą Parallels Desktop. Office’a można po prostu zainstalować w najnowszej wersji na laptopie Apple. W ten sposób będziemy mogli otwierać i wysyłać pliki swoim współpracownikom, a oni bez problemu będą mogli nimi dalej zarządzać na swoich komputerach, niezależnie od systemu w komputerze.

Jaką przewagę mają laptopy Apple od tradycyjnych?

Niezwykle ważną przewagą Macbooków Apple od standardowych laptopów jest to, że doskonale współpracują na linii komputer telefon, czyli Macbook – iPhone. Kiedy więc będziemy umawiać spotkanie z kontrahentem i dodamy je do kalendarza na komputerze, to automatycznie zostanie ono dodane również do naszego iPhona.

Podobne działanie jest także z mailami. Jeżeli więc oznaczymy bardzo ważny email, aby go później szybko odszukać to nieważne, na którym urządzeniu to zrobimy, ponieważ oznaczenie pojawi się później zarówno na komputerze, jak i telefonie. W ten sposób urządzenia pracują zespołowo i sprawiają bardzo dużą przyjemność z ich korzystania.