HP EliteBook – komputer dla firmy

Wybór odpowiednich komputerów dla firm nie jest już tak prostą sprawą jak kiedyś. Minęły czasy, kiedy po prostu zamawiano komputery stacjonarne dla pracowników biurowych i laptopy do zadań mobilnych. Nowa rzeczywistość pracy, w której się znaleźliśmy za sprawą pandemii koronawirusa, oznacza, że ​​przez jakiś czas tryb pracy może ulegać pewnemu rozregulowaniu, a firma potrzebuje komputerów, które mogą dostosować się elastycznie do scenariusza pracy w biurze, pracy zdalnej z domu lub wariantu hybrydowego. Wydaje się, że sprzęt komputerowy z serii HP EliteBook może być w tym wypadku strzałem w dziesiątkę.

Ogólna charakterystyka laptopów HP EliteBook

Przede wszystkim komputery z tej linii to sprzęt wybitnie biznesowy, choć dostępny także w sprzedaży detalicznej. Głównymi wyróżnikami tej generacji jest wykonanie obudowy z wytrzymałych na wstrząsy, wilgoć i zmienne temperatury stopów aluminium i magnezu. Dzięki temu laptopy te nadają się do pracy w każdych niemalże warunkach.

Wybór odpowiednich komputerów dla firm nie jest już tak prostą sprawą jak kiedyś

Na szczególną uwagę zasługuje wyposażenie dysku twardego w specjalne systemy ochronne, które zabezpieczają dane przed ingerencją z zewnątrz i przypadkowym skasowaniem. Są to dyski SDD, charakteryzujące się znacznie większą wydajnością pracy od standardowych modeli HDD. Jeśli wyposażymy pracowników w mało wydajne, nieergonomiczne urządzenia, które fundują frustrującą codzienną pracę, w zamian uzyskamy znacznie niższą wydajność pracy.

Na wydajność wpływa także zastosowanie w tym sprzęcie procesorów najnowszej generacji. Intel Core 12. to seria wyróżniająca się zupełnie nową definicją rdzeni. Ta rodzina procesorów wspiera pamięć RAM DDR5, dzięki czemu pozwala na obsługę najnowszych komponentów, a tym samym wyniesienie naszego EliteBooka na zupełnie nowy poziom.

Czy warto stawiać na HP EliteBook?

Zdecydowanie tak! To bardzo wydajne narzędzie pracy dla inżynierów, grafików i projektantów korzystających z zaawansowanych graficznie i obliczeniowo aplikacji. Warto przy okazji zauważyć, że firma HP dedykuje ten sprzęt właśnie dla pracowników biurowych. Laptop ten jest kompatybilny z wieloma programami i aplikacjami do zarządzania i zabezpieczania danych firmowych.

Na wydajność wpływa także zastosowanie w tym sprzęcie procesorów najnowszej generacji

Najnowsze modele HP EliteBook to nie tylko procesory 11 czy 12 generacji, ale także karty pamięci do 64 GB RAM oraz dysk SSD M.2 NVMe o pojemności maksymalnie 2 TB. Dodatkowo klawiatura jest podświetlana od dołu, co zwiększa komfort pracy, a nasz wzrok nie ucierpi podczas wpatrywania się w ekran IPS o rozdzielczości Full HD.