Stacje robocze Dell Precision 3450 – specyfikacja

Niezależnie od tego, czy opracowują przełomowe narzędzia szkoleniowe w rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej dla chirurgów czy edytują graficznie kolejne arcydzieło kinowe z wykorzystaniem nowoczesnego modelowania 3D stacje roboczych napędzają innowacje wszędzie tam, gdzie potrzeba jest sprzętu komputerowego z najwyższej półki. Stacja taka to nie jest zwykły komputer, ale profesjonalna maszyna do pracy dla prawdziwych zawodowców w różnych dziedzinach. Dlatego właśnie musi być niezawodna, niesamowicie wydajna i wyposażona we wszelkie możliwe i skuteczne systemy zabezpieczeń. Można powiedzieć, że to sprzęt do zadań specjalnych, a firma Dell tradycyjnie już wchodzi na rynek z maszynami pozwalającymi na realizację wszystkich, nawet najbardziej skomplikowanych założeń informatycznych. itnes.pl – stacje robocze Dell Precision 3450 to komputery z najwyższej półki.

Czym powinna się charakteryzować dobra stacja robocza?

Stacje robocze są budowane do obsługi nawet najbardziej wymagających zadań, zatem rozwiązania takie muszą uwzględniać znaczną moc obliczeniową i opierać się na procesorach najnowszej generacji (nawet 28 rdzeni), wystarczającej pamięci RAM z korekcją błędów ECC i wyśrubowanej grafice

Stacje robocze są budowane do obsługi nawet najbardziej wymagających zadań, zatem rozwiązania takie muszą uwzględniać znaczną moc obliczeniową i opierać się na procesorach najnowszej generacji (nawet 28 rdzeni), wystarczającej pamięci RAM z korekcją błędów ECC i wyśrubowanej grafice. Celowa jest także kompatybilność takiego sprzętu z jak największą liczbą aplikacji, więc każda stacja powinna być gruntownie przetestowana i zoptymalizowana.

W przypadku stacji roboczych mamy najczęściej do czynienia ze sprzętem na indywidualne zamówienie. Nie ma tutaj więc mowy o uniwersalnych ustawieniach, a konfiguracje z zasady są „szyte na miarę”. Pewien kanon technologiczny jednak obowiązuje. Jeżeli przykładowo potrzebujemy stacji, która będzie wykorzystywana do pracy na dużych plikach graficznych, sprzęt taki powinien oferować wystarczająco dużą ilość pamięci RAM, a zarazem pojemny podsystem dyskowy. Z kolei do modelowania 3D stawiać się będzie na stację z mocarnym procesorem i mocną grafiką.

Stacje robocze Dell Precision 3450 – specyfikacja sprzętowa

Stacje robocze Dell Precision 3450 wyposażone są w procesory Intel Core 11 generacji i pamięć o szybkości do 3200 MHz. Idealne są dla osób pracujących z dużymi zestawami danych, a dodatkowo posiadają we wnętrzu grafikę PCI Express Gen 4 oraz funkcje pamięci masowej skonfigurowane z najnowszymi profesjonalnymi opcjami graficznymi NVIDIA i AMD

Firma Dell wprowadziła niedawno na rynek zupełnie nowe stacje robocze Precision 3450, aby pomóc kreatywnym użytkownikom w urzeczywistnianiu ich ambitnych projektów. Stacje te działają w środowisku systemu Windows 10 i są dedykowane do obsługi edycji oraz projektowania wspomaganego komputerowo, które ma zastosowanie w inżynierii budowlanej i technicznej.

Stacje robocze Dell Precision 3450 wyposażone są w procesory Intel Core 11 generacji i pamięć o szybkości do 3200 MHz. Idealne są dla osób pracujących z dużymi zestawami danych, a dodatkowo posiadają we wnętrzu grafikę PCI Express Gen 4 oraz funkcje pamięci masowej skonfigurowane z najnowszymi profesjonalnymi opcjami graficznymi NVIDIA i AMD. Dzięki takiej konfiguracji na pokładzie nie ma problemów z wykonywaniem zadań wymagających dużej wydajności i mocy przeliczeniowej.