Jak wybrać laptopa biznesowego? Przykład na podstawie HP ZBook Studio G9

W wielu branżach niezbędne jest korzystanie z wydajnych laptopów, które będą w stanie poradzić sobie z najbardziej wymagającymi czynnościami. Wybór takiego urządzenia nie jest jednak oczywisty, ze względu na występowanie wielu czynników, które mogą mieć dla użytkownika szczególne znaczenie. Czym charakteryzują się laptopy biznesowe? Na jakie aspekty warto zwracać uwagę przed zakupem biznesowego urządzenia przenośnego? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym wpisie, dlatego też gorąco zachęcamy do jego lektury.

Czym charakteryzują się laptopy biznesowe?

Wśród laptopów biznesowych zaliczyć możemy modele mniej kosztowne przeznaczone zarówno do biurowej pracy, jak również urządzenia klasy premium, które charakteryzują się nowoczesnymi podzespołami, satysfakcjonującą funkcjonalnością, jak również wzmocnioną obudową. Takie egzemplarze doskonale sprawdzą się do pracy zdalnej. W zdecydowanej większości przypadków wyposażone są w wiele funkcjonalnych portów, które umożliwiają podłączenie przydatnych urządzeń zewnętrznych.

Znając najważniejsze aspekty podczas zakupu laptopa biznesowego, warto posłużyć się przykładem HP ZBook Studio G9

W praktyce laptopy biznesowe powinny wyróżniać się obudową wysokiej jakości, a także niską wagą, nieprzekraczającą 2 kilogramów. Dzięki temu przenoszenie ich z jednego miejsca na drugie nie będzie czymś problematycznym. Specjaliści zwracają uwagę na baterię- im dłuższy jest czas pracy na jednym ładowaniu, tym lepiej dla użytkownika. Na szczególną uwagę zasługują zróżnicowane złącza- duża liczba portów sprawia, że funkcjonalność określonego modelu będzie bardziej satysfakcjonująca. Godne uwagi są dyski SSD, które charakteryzują się szybkim zapisywaniem i odczytywaniem danych. Przydatny może okazać czytnik linii papilarnych, bezprzewodowa łączność, ekran, jak również złącza.

Na jakie aspekty warto zwracać uwagę przed zakupem biznesowego urządzenia przenośnego?

Zakup laptopa biznesowego z pewnością nie należy do najłatwiejszych, ze względu na szereg dostępnych modeli na rynku. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które mają kluczowe znaczenie. Jednym z zapewniających komfort użytkowania jest matryca- doskonale sprawdzi się ta matowa, bowiem eliminuje odbicia i refleksy, czego kosztem jest nieco niższa jakość kolorów.

W praktyce laptopy biznesowe powinny wyróżniać się obudową wysokiej jakości, a także niską wagą, nieprzekraczającą 2 kilogramów

Bardzo ważny jest procesor. W przypadku HP ZBook Studio G9 – itnes.pl mamy do czynienia z jednostkami Intel Core 12. generacji, które mogą być wyposażone nawet w 14 rdzeni. Jest to oczywiście gwarancja potężnej mocy obliczeniowej. Zwróćmy uwagę na kartę graficzną – o ile nie jest to najważniejszy podzespół, to jednak z praktycznego punktu widzenia może mieć znaczenie. Istotna jest także pamięć RAM. Absolutnym standardem w przypadku wydajnych egzemplarzy biznesowych jest 16 GB. Skupmy się na dysku twardym- najlepiej, jeśli jest to dysk SSD, którego pojemność będzie wystarczająca w celu zgromadzenia wszystkich danych. Znaczenie mają również złącza- im jest ich więcej, tym bardziej funkcjonalne staje się urządzenie.

HP ZBook Studio G9 – specyfikacja techniczna

Znając najważniejsze aspekty podczas zakupu laptopa biznesowego, warto posłużyć się przykładem HP ZBook Studio G9. Jest to zaawansowana konstrukcja, która w praktyce sprawdzi się nawet dla tych użytkowników, którzy mają największe wymagania co do sprzętu. Przekątna ekranu wynosi 16 cali o proporcjach 16:10, w konsekwencji możliwe jest powiększenie roboczego obszaru w pionie. Producenci zdecydowali się na procesor Intel Core 12. generacji- jest to gwarancja ponadprzeciętnej wydajności i potężnej mocy obliczeniowej. Pozytywnym zaskoczeniem jest również duża ilość pamięci RAM, która może wynosić nawet 64 GB. Umożliwia to wykonywanie wielu czynności jednocześnie. HP Zbook Studio G9 posiada również dysk SSD NVMe PCIe x4, co zwiastuje szybką i niezawodną pracę na dużych ilościach danych. Za zasilanie odpowiedzialna jest bateria litowo-polmerowa – jej pojemność wynosi 86 Wh, w konsekwencji możliwe jest korzystanie z jednostki nawet przez 12 godzin.