Monitory Dell do profesjonalnych zastosowań

Monitory Dell bardzo szybko zyskały uznanie wśród wymagających odbiorców. Aktualnie są bardzo chętnie stosowane przez przedsiębiorców, którzy na pierwszym miejscu stawiają wysoką jakość urządzenia i niezawodne działania. Bez solidnego monitora raczej nie skorzystamy z komputera w pracy. Proces doboru nie zawsze jest łatwym zadaniem. Warto wziąć pod uwagę markowe rozwiązania, które są łatwo dostępne na rynku. Producent cały czas poszerza ofertę, tak aby spełnić oczekiwania każdego odbiorcy. Czym wyróżniają się monitory Dell? Dlaczego są tak popularne? Na jakie rozwiązanie postawić? Gdzie znajdziemy ciekawe propozycje?

Marka Dell

Firma powstała w 1984 roku w stanie Teksas i została założona przez Michaela Dell’a. Producent stawiał na wyjątkową koncepcję sprzedaży bezpośredniej, które obejmowała systemy komputerowe. Aktualnie z firmą kontaktuje się kilka milionów klientów dziennie. Co ciekawe, nad rozwojem przedsiębiorstwa aktualnie pracuje niespełna sto tysięcy pracowników. Dell na pierwszym miejscu stawia potrzeby odbiorców. Każdego dnia firma dostarcza ponad 110 tysięcy systemów klientom w 180 krajach, co robi wrażenie. Celem organizacji jest ułatwianie klientom korzystania z technologii do osiągania konkretnych celów. Przyjrzyjmy się bliżej cechom monitorów Dell.

Monitory Dell bardzo szybko zyskały uznanie wśród wymagających odbiorców

Monitory Dell

Monitory Dell wyróżniają  się z pewnością bardzo dobrą rozdzielczością. Jest to ważne zwłaszcza w pracy, która wymaga doskonałego odwzorowania kolorystyki. Producent oferuje kilka serii, takich jak:

  • Seria P – monitory profesjonalne – te rozwiązania są przeznaczone do biurowych zastosowań. Bardzo dobrze sprawdzają się w codziennej pracy. Zapewniają ergonomię i wysoką jakość wykonywanej pracy. Odbiorca może skorzystać z wielu funkcjonalności, które są niezbędne w wielu sytuacjach. Zachowujemy wysoki poziom widoczności podczas analizowania spraw prawnych, przeglądania dokumentacji, czy też pracy z wieloma arkuszami kalkulacyjnymi. Monitory tej serii są ekologicznym rozwiązaniem. Do produkcji zastosowano materiały z recyklingu i zadbano o niewielki pobór energii elektrycznej podczas pracy.
  • Seria E – monitory ekologiczne – są przeznaczone do zastosowań domowych. W tym wypadku klienci stawiają na wysoką jakość i przystępną cenę. Plusem jest zachowanie energooszczędności, ciekawego wyglądu i wielu funkcji. To wpływa na produktywność i ergonomię pracy.
  • Seria C – monitory wielkoformatowe – z powodzeniem pozwalają przekształcić salę konferencyjną. Posiadają niezawodny monitor o dużej przekątnej ekranu. Najważniejsze atuty do doskonała jasność i ostrość. Nawet w oświetlonym wnętrzu monitory doskonale sobie radzą.
  • Seria U – monitory zaawansowane – są to produkty z najwyższej półki marki Dell. Chętnie korzystają z nich profesjonaliści. Odznaczają się wysoką jakością odwzorowania kolorów i najwyższą jakością matrycy. Kto może skorzystać z tych produktów? Przede wszystkim gracze, architekci i graficy.
  • Seria S – monitory konsumencie – są przeznaczone głównie dla domowych użytkowników. Wyróżniają się praktycznie niewidoczną ramką i nowoczesnym stylem. Są nie tylko funkcjonalne, lecz także ekonomiczne. Posłużą nam również do prac biurowych.

Monitory Dell wyróżniają  się z pewnością bardzo dobrą rozdzielczością

Jak widać, producent oferuje wiele ciekawych rozwiązań. Dzięki temu każdy dobierze taki monitor Dell, które spełni jego oczekiwania w codziennej pracy.

Najważniejsze cechy monitorów Dell

Na rynku znajdziemy monitory Dell w różnorodnych cenach. Najtańsze modele będą nas kosztować kilkaset złotych, a najdroższe kilka tysięcy złotych. Pamiętajmy o tym, że cena produktu jest zależna głównie od parametrów i wielkości matrycy. Co ciekawe, monitory Dell odznaczają się przekątną ekranu od  17 do 55 cali. Najwięcej modeli dostępnych na rynku bazuje na przekątnej na poziomie 27 cali. Klienci z pewnością docenią fakt, że dostępne monitory są objęte gwarancją od 3 do 5 lat. Istotne jest to, że gwarancja obejmuje naprawę w miejscu instalacji (On-Site) lub Door-to-Door.

Niezawodne monitory Dell to rozdzielczość od 1280×1024 (SXGA) o 5120×2160 (UW5K). Każdy klient powinien dobrać taki model, który będzie spełniał jego wymagania.