Jak zbudowany jest komputer All-in-One?

Komputer AiO jest różny od typowego. Pracuje się z mniejszą ilością elementów. Dlatego taki sprzęt komputerowy zajmuje mniej miejsca. Kto zdecyduje się na tego typu sprzęt, ma do wyboru komputery różnych firm i o różnych konfiguracjach.

Komputer ze wbudowanym monitorem, czyli AiO

Choć brak jest oddzielnej jednostki centralnej, to komputery All-in-One sprawdzają się w pracy znakomicie

Zwykle w komputerach część sprzętu jest na blacie biurka, a część niżej. Na dole znajduje się jednostka centralna. Komputery All-in-One zajmują jedynie obszar biurka. Jest to możliwe i przy zwykłych pecetach. Są mniejsze typy jednostek centralnych, więc zmieszczą się na blacie. W AiO w ogóle nie ma tej oddzielnej części. Jest to komputer ze wbudowanym monitorem. Czy – jak kto woli – monitor z ukrytymi za nim podzespołami. Tak czy inaczej, dwa sprzęty, które w zwykłym komputerze są oddzielnie, w tym są razem, w jednej obudowie. Na biurku znajdą się i inne urządzenia, bez których nie da się korzystać ze sprzętu. Oto wszystko, czego zazwyczaj potrzeba:

  • komputer AiO,
  • klawiatura,
  • mysz komputerowa.

Ograniczenie sprzętu podoba się zwolennikom minimalizmu. Podoba się fanom idealnej czystości. Mniej jest urządzeń, więc łatwiej zachować czystość, zwłaszcza że kabli też jest mniej. Jest to też typ komputera, który podoba się każdemu, kto lubi pracować na eleganckim sprzęcie. Zwykle komputer stoi na biurku, ale można wersję AiO także zawiesić na ścianie.

Nowoczesny i wydajny sprzęt komputerowy

Choć brak jest oddzielnej jednostki centralnej, to komputery All-in-One sprawdzają się w pracy znakomicie

Choć brak jest oddzielnej jednostki centralnej, to komputery All-in-One sprawdzają się w pracy znakomicie. Jest to sprzęt nowoczesny i wydajny. Ekran ma różną wielkość i różny typ matrycy. Są w sprzedaży AiO z ekranem dotykowym. Nowoczesne podzespoły sprawiają, że sprzęt działa szybko i bez problemów. Dotyczy to nawet tańszych modeli. Jeśli ktoś szuka ponadprzeciętnie wydajnego sprzętu, to też znajdzie. Komputery takie znajdują się w asortymencie różnych znanych firm. Lenovo, HP, Apple, a może jeszcze inna firma? Można wybrać komputer AiO marki, do której ma się największe zaufanie lub którą najbardziej się lubi. Znaczenie przy wyborze może mieć i system operacyjny. AiO Apple ma swój własny, specyficzny, czyli macOS. Warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej, jeśli w planach jest zakup takiego sprzętu. Najnowsze HP i Lenovo pracują z najnowszym Windowsem, czyli 10 Pro.

Mniejsza ilość elementów zwiększa komfort pracy z urządzeniem. Kto ma wysokie wymagania co do komfortu i przyjemności pracy z komputerem, może rozważyć wybór któregoś AiO. Cenne jest to też wtedy, gdy zamierza się przenosić komputer All-in-One między różnymi pomieszczeniami.