Komputery All-in-one odnajdą się w biznesie

Rozwój technologiczny pozwala na osiąganie coraz lepszych parametrów technologicznych w coraz mniejszych urządzeniach elektroniki użytkowej. Przykładem takiego procesu są komputery o mocy i parametrach równych komputerom stacjonarnym, wielkością zaś równym przeciętnemu monitorowi.

Komputery all-in-one są typowym przykładem trendu w technologii, gdzie wszystkie elementy potrzebne do działania sprzętu znajdują się w jednym miejscu, bez zbędnego okablowania, na ograniczonej przestrzeni.

Jakie możliwości posiadają komputery AiO

Komputery all-in-one są typowym przykładem trendu w technologii, gdzie wszystkie elementy potrzebne do działania sprzętu znajdują się w jednym miejscu, bez zbędnego okablowania, na ograniczonej przestrzeni

Parametry komputerów All-in-one są takie same jak komputerów stacjonarnych. Stanowią one kompromis pomiędzy komputerami desktopowymi a notebookami. W ich skład wchodzi monitor, który jest jednostką centralną. W obudowie tylnej monitora wbudowana jest płyta główna, procesor, dysk twardy, karta graficzna oraz pamięć RAM. Podstawowe jednostki AiO mają w standardzie technicznym parametry takie jak:

  • 4GB lub 8GB pamięci RAM
  • dysk o dużej pojemności
  • rozdzielczość FullHD
  • Wi – Fi
  • technologia Bluetooth
  • standardowe porty i złącza.

Wszelkie inne udogodnienia dla użytkowników wpływają na cenę danego modelu.

W zestawie komputerowym brak jest urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatura lub myszka. Nie stanowi to jednak problemu, ponieważ można je zakupić osobno i zintegrować z komputerem za pomocą technologii Bluetooth lub przez standardowe porty USB.

Dla jakich użytkowników komputery AiO będą najlepiej pasowały?

Sprzęt AiO odnajdzie miejsce, wszędzie tam, gdzie ważna jest estetyka urządzenia. Małe, zgrabne komputery odnajdą swoje miejsce szczególnie w biurach, punktach obsługi klienta, kancelariach prawniczych. Wszędzie, gdzie nie będą zajmowały dużej przestrzeni i raziły oczy nadmiernym i uciążliwym okablowaniem. Ich nieduży rozmiar, przy jednoczesnej dużej mocy obliczeniowej, usatysfakcjonuje niejednego klienta.

Sprzęt AiO odnajdzie miejsce, wszędzie tam, gdzie ważna jest estetyka urządzenia

Modele, które można powiesić na ścianie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których przeprowadza się prezentacje i spotkania szkoleniowe.

Niektóre modele posiadają również podstawkę, która służy zmianie pozycji monitora.

Wielu klientów używa ich także w podróży, aby nie marnując czasu, móc kontynuować pracę na sprzęcie o parametrach wyższych niż przeciętny laptop.

Komputery AiO znajdą swoje doskonałe zastosowanie w biznesie. Uporządkowane miejsce pracy, pozbawione zbędnego sprzętu, który rozprasza uwagę, stanowi wizytówkę dla klienta. Świadczy to o profesjonalności i jakości usług, jakie oferuje firma.