Laptopy biznesowe – co jest godne uwagi?

Wybór laptopa nie jest wcale tak łatwą sprawą. W szczególności, jeżeli mowa jest o tych urządzeniach, które mają zostać wykorzystane w celach biznesowych. Pod uwagę należy wziąć najróżniejsze kryteria. Jednym z nich jest marka. Wśród dostępnych laptopów wyróżniają się te, które jest w stanie zapewnić marka HP. Trzeba przyznać, że jest to jeden z liderów, który już od wielu lat istnieje na rynku. W ich ofercie znaleźć można specjalną serię produktów, które dedykowane są do wykorzystania w celach biznesowych. Warto bliżej poznać te urządzenia, których możliwości są w stanie zaskoczyć wiele osób.

ProBook – urządzenia do zadań specjalnych

Praca na laptopie należy do wymagających. W szczególności, jeżeli ktoś zdaje sobie sprawę z tego, że na co dzień musi korzystać z wymagających programów i aplikacji.

Z takimi zadaniami na pewno będzie w stanie poradzić sobie seria laptopów HP ProBook. W ofercie znaleźć można:

  • ProBook 400,
  • ProBook 600.

Każda z tych propozycji ma swoje zalety i wady. Poznając je, będzie można dopasować laptopa, którego funkcjonalność będzie w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich użytkowników.

Wybór laptopa nie jest wcale tak łatwą sprawą

Mówiąc o tej rodzinie produktów można zwrócić uwagę na ekran, który dostępny jest w różnych konfiguracjach: rozdzielczość HD, panel IPS o rozdzielczości Full HD, ekranem dotykowym. Wiele osób doceni również to, że ma możliwość wykorzystania kamerki, która została wyposażona w czujnik IR. Wśród innych zalet należy wskazać również na czytnik linii papilarnych, który pomaga zapewnić większy poziom bezpieczeństwa. Ciekawostkę stanowić mogą modele z serii x360, które stanowią tak naprawdę połączenie hybrydy laptopa oraz tableta.

Wśród korzyści, które związane są z laptopami ProBook, można wymienić baterię. To właśnie dzięki niej będzie można pozwolić sobie na pracę przez kilkanaście godzin bez konieczności ponownego ładowania. Jest to dobra opcja dla tych, którzy dużo podróżują i szukają dla siebie wygodnego rozwiązania pozwalającego na komfortową pracę.

EliteBook – sprzęt dla najbardziej wymagających

Laptopy HP z serii EliteBook to funkcjonalne, które również cieszą oko. Nie na darmo mówi się o tym, że jeżeli ktoś potrzebuje laptopa, który jednocześnie stanie się jego wizytówką, to jeden z serii EliteBook będzie idealnie się w to wpisywał. Designerski wygląd, opływowe kształty i niska waga polecane są dla osób, które dużo czasu spędzają w podróży. W ten sposób można sobie zapewnić pełną mobilność, która nie będzie stanowiła obciążenia.

Seria EliteBook to laptopy mające 13,3 cala, 14 cali, 15’6 cala oraz 16 cali. Skoro już mowa o podróżach, to warto wspomnieć o tym, że ich obudowy wykonane są z wytrzymałych materiałów. Jest to mieszanka aluminium oraz tworzywa. Należy jednak wspomnieć, że EliteBook 800 to laptopy, które oprócz aluminium, mogą w sobie posiadać także domieszkę magnezu, która jest w stanie zapewnić jeszcze większy poziom bezpieczeństwa przed uszkodzeniami.

Wybór laptopa nie jest wcale tak łatwą sprawą

Są to laptopy, które użytkownikom są w stanie zapewnić takie możliwości jak:

  • czytniki linii papilarnych,
  • czytniki Smart Card,
  • kamerki z mechanicznymi zasłonami,
  • opcjonalne NFC.

Ich wyposażenie jest bogate, dlatego warto zapoznać się z dokładną specyfikacją techniczną.

ZP Book – mobilne stacje robocze

Na samym końcu można wspomnieć o tej propozycji, która przeznaczona jest w szczególności do pracy kreatywnych. Mobilne stacje robocze ZP Book dostępne są w następujących konfiguracjach:

  • HP ZBookFirefly;
  • HP ZBook Power;
  • HP ZBook Studio;
  • HP ZBook Fury.

Warto zapoznać się z ich dokładnymi opisami, aby mieć świadomość tego, co one są w stanie zapewnić wszystkim użytkownikom.

HP zawsze staje na wysokości zadania dążąc do tego, aby zaoferować sprzęt, który będzie w stanie sprostać oczekiwaniom poszczególnych osób. W szczególności, jeżeli mowa o tych osobach, które swoje urządzenia chcą wykorzystać do celów biznesowych. Od tego bowiem zależy ich praca. Można jednak być pewnym tego, że HP jest w stanie zaoferować doskonałe laptopy i urządzenia każdej osobie.