Laptopy Dell XPS. Czy nadają się do bardzo wymagających zadań?

Niektóre profesje wymuszają konieczność korzystania ze specjalistycznych narzędzi. Zadania, które są ich osią, wymagają, aby te były z wyższej półki. Czy notebooki do takich narzędzi się zaliczają? Oczywiście, jeśli mówimy tu o grafikach komputerowych, architektach czy fotografach cyfrowych. Praca z multimediami wymaga solidnego sprzętu. Na rynku jest kilka ciekawych rozwiązań biznesowych. Do często wybieranych przez profesjonalistów urządzeń należą ultrabooki Dell XPS. Co decyduje o ich użyteczności?

Ogólna charakterystyka laptopów serii XPS

Polecane są głównie specjalistom mających styczność z szeroko pojętymi multimediami. Nazywane są urządzeniami klasy premium, a wszystko to przez naprawdę wydajne podzespoły zaimplementowane praktycznie w każdym modelu. Laptopy Dell XPS składają się zarówno na notebooki, jak i również urządzenia 2 w 1. Zważając na mocarne podzespoły, laptopy te umożliwiają użytkownikowi swobodną i bezstresową pracę z naprawdę wymagającymi programami. Zapewniają przy tym całkowitą płynność funkcjonowania systemu operacyjnego. Służą do pracy z aplikacjami do obróbki grafiki, zdjęciami i materiałami wideo.

Niektóre profesje wymuszają konieczność korzystania ze specjalistycznych narzędzi

Sporym udogodnieniem dla użytkownika notebooka z serii XPS jest możliwość jego rozbudowy. Taka ewentualność to przede wszystkim oszczędność, której nie da się przecenić. Sprzęt tej serii pozwala człowiekowi chłonąć piękno wysokiej jakości grafiki i dźwięku. Jest to przecież wartość sama w sobie, jeśli mówić tu o urządzeniach, które docelowo mają służyć grafikom. Ponadto charakteryzują się dobrą konstrukcją, wymaganą mobilnością i estetyką. Gwarantuje również 3-letni okres gwarancji z możliwością przedłużenia jej do lat 5. Wspomniany okres gwarancji jest praktycznie uniwersalny, ale nie każdy można przedłużyć.

Seria XPS a parametry sprzętowe

Podobnie jak pozostałe serie biznesowe marki Dell, tak i XPS dzieli się na dwie główne podserie. Warto o nich pokrótce nadmienić, rozwijając przy okazji wątek ich specyfikacji. Wnętrza laptopów Dell XPS są najciekawsze, bo zawartością takich podzespołów nie każdy laptop biznesowy może się poszczycić.

Laptopy Dell XPS 13. Pierwsze spojrzenie na notebooki tej podserii zapierają dech w piersiach. Obudowa wykonana jest z aluminium i wytworzona metodą obróbki CNC. Podpórki na nadgarstki również nie są wytworzone z byle czego, skoro do ich produkcji wykorzystano włókno węglowe i szklane. Wyświetlacz cechuje się wysoką odpornością na porysowanie i uszkodzenia. Całość wygląda po prostu kosmicznie. Podserię tę cechuje implementacja procesorów Intel Core jedenastej generacji, karty graficznej Intel Iris Xe, 16 GB pamięci RAM oraz SSD 512 GB. Wszystkie wymienione części decydują o jakości obrazu i płynności animacji. Także szybkość odświeżania stron jest zadawalająca.

Laptopy Dell XPS 15. Możliwości ta podseria dostarcza wiele. Zacząć można od ciekawych rozwiązaniach dotyczących wyświetlacza. Widok rozciąga się od jednej krawędzi do drugiej w jakości UHD+. Wysoką jakość obrazu zapewnia z kolei technologia Dolby Vision. Wnętrze tego laptopa to poezja. Ultrabooki w tej podserii dysponują procesorem Intel Core dziesiątej generacji oraz naprawdę wydajną kartą graficzną. W przypadku laptopów służących do pracy z wymagającymi aplikacjami do obróbki grafiki ten drugi podzespół jest niezwykle istotny. Dlatego też opisywana podseria poszczycić się może implementacją karty nVidia GeForce GTX 1650 Ti. Dysk SSD jest w przypadku tego ultrabooka nadzwyczaj pojemny i obejmuje aż 2 TB. Przekłada się to na działanie ultrabooka, ponieważ proces uruchamiania i zamykania trwa banalnie szybko. Warto dodać, że Dell XPS 15 ma do dyspozycji aż 64 GB pamięci RAM. Wszystkie wymienione podzespoły każą mniemać, że podseria ta cechuje się obecnością podzespołów z górnej półki.

Opis tych dwóch podserii uwidacznia prosty fakt. Laptopy Dell XPS przeznaczone są dla wybitnie wymagających specjalistów w dziedzinach powiązanych z tworzeniem skomplikowanych grafik, projektów, a także z montażem filmów w wysokiej jakości. Wszystkie wymienione zadania wymuszają na konkretnych fachowcach solidnego sprzętu gwarantującego sprawność i płynność w działaniu skomplikowanych aplikacji.