Tablety od Microsoft. Co trzeba wiedzieć o tych urządzeniach?

Wszyscy znamy oprogramowanie od Microsoftu. Każdy posiadacz komputera domowego miał styczność z systemem operacyjnym Windows i oprogramowaniem Microsoft Office. Flagowe rozwiązania Microsoftu dla domowych komputerów są popularne od lat. Jednak Microsoft zajmuje się nie tylko produkcją systemów operacyjnych i pakietów biurowych. To firma, która coraz śmielej poczyna sobie na rynku sprzętu komputerowego. Linia tabletów od Microsoftu znana jest pod nazwą Surface Pro.

Czym wyróżniają się tablety od Microsoft?

Microsoft Surface Pro to urządzenie, które ma w założeniach producenta połączyć w sobie zalety laptopa i tabletu. Najnowszy model z tej linii urządzeń nosi oznaczenie z numerem ósmym. Tablety Microsoft Surface Pro 8 to urządzenia o rozmiarach nieco większych od przeciętnego tabletu. Ekran ma przekątną o wymiarze 13 cali. Na uwagę zasługuje rozdzielczość ekranu 2880 × 1920. Monitor dodatkowo wyposażony jest w technologię DolbyVision, której zadaniem jest dostarczenie obrazu o jakości zbliżonej do naturalnej. Wyświetlacz posiada dotykową obsługę dzięki technologii PixelSense (https://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_PixelSense).

Tablet od Microsoftu to kompaktowe i lekkie urządzenie. Jego waga to zaledwie około 900 gramów

Co znajdziemy wewnątrz tabletów Microsoft?

Jakość ekranu urządzenia od Microsoftu powinna zadowolić najbardziej wybrednych użytkowników. Czy tak samo jest w przypadku podzespołów wewnętrznych? Sercem urządzenia jest procesor od Intela. Do wyboru są modele IntelCore i3, i5 oraz i7 jedenastej generacji. Do zapisu danych służy dysk SSD. Użytkownik ma do dyspozycji dyski od 128 GB do 1 TB. W tablecie od Microsoftu znajdziemy również pamięć RAM o przyzwoitej wielkości. Urządzenie może być wyposażone w moduły pamięci RAM LPDDR4x o pojemności 8GB, 16GB lub 32GB. Za grafikę odpowiadają wbudowane układy od Intela. W modelu z procesorem IntelCore i3 jest to układ Intel® UHD Graphic. W pozostałych modelach znajdziemy układ Intel® Iris® Xe Graphics.

Jakość ekranu urządzenia od Microsoftu powinna zadowolić najbardziej wybrednych użytkowników

Co jeszcze trzeba wiedzieć o urządzeniach Microsoft?

Tablet od Microsoftu to kompaktowe i lekkie urządzenie. Jego waga to zaledwie około 900 gramów. Pomimo tego posiada rozwiązania charakterystyczne dla znacznie większych jednostek. Na obudowie znajdziemy zestaw najbardziej potrzebnych portów. Są to między innymi porty USB-C, Thunderbolt, gniazdo słuchawkowe oraz port Surface Connect. Silną stroną urządzenia jest również wbudowana kamera. Tablety posiadają dwie kamery. Przednia jednostka przekazuje obraz w rozdzielczości Full HD. Kamera tylna może nagrywać obraz w rozdzielczości 4K. Po uruchomieniu tabletu można przystąpić od razu do pracy. Urządzenie posiada zainstalowany zestaw najbardziej potrzebnych programów. Dostępny system to Windows 11 Pro.