Laptopy HP ProBook to dość duża rodzina produktów, z których każdy ma swoje wyjątkowe i niepowtarzalne cechy. Jednym z nich jest model oznaczony liczbą 430. O jego wyjątkowości świadczy nie tylko marka i świetny wygląd, ale też dopracowane parametry pracy. Warto zauważyć, że mowa tu o urządzeniu, które jest najsłabsze w rodzinie ProBook…
Wydajne serce komputera
O tym, że HP ProBook to nie jest zwykły laptop, świadczy jego procesor. Co prawda jest to dobrze znany na rynku i3-10110U, ale mimo to jest on dostępny w swej praktycznie najnowszej generacji. Świadczy o tym m.in. częstotliwość taktowania procesora, która waha się w granicach od 2100 do nawet 4100 GHz. Tak duża różnica pomiędzy obydwiema wartościami świadczy m.in. o tym, że sprzęt ten ma w sobie potężny rezerwuar mocy obliczeniowej. Cecha ta ma istotne znacznie m.in. w odniesieniu do pracy w biurze, w trakcie której od czasu do czasu trzeba wygenerować bardzo dużo mocy.
Słów kilka o pamięci
Mózgiem laptopa jest dysk SSD skonfigurowany w wariancie PCIe NVMe M.2. Komponent ten potrafi pomieścić aż 256 GB danych, co całkowicie wystarczy do zarchiwizowania wszystkich dostępnych plików tekstowych, dokumentów biurowych i sporej ilości multimediów. Oprócz pamięci SSD w skład laptopa wchodzi również pamięć RAM. Mowa tu o aż 8 GB pamięci, która jest osadzona na wyjątkowo szybkich kościach SODIMM DDR4 i która taktuje z częstotliwością aż 2666 MHz. Warto zauważyć, że istnieje możliwość rozszerzenia tego pakietu pamięci do łącznie 32 GB. Byłoby to bardzo dużo i to nawet jak na potrzeby biurowe. To samo dotyczy pamięci użytkowej, gdyż HP ProBook posiada jedno wolne wejście na dysk SSD.
Obraz rzecz święta
O przydatności danego laptopa w trakcie realizacji zadań biurowych świadczy m.in. wyświetlany przezeń obraz. Tutaj nie ma się czego doczepić. Mowa tu przecież o w miarę dużym, bo 13.3 calowym ekranie, którego sercem jest matryca IPS Full HD z zamontowaną powłoką chroniącą przed odblaskami. Dzięki takiej konfiguracji praca w biurze (tak domowym, jak i stacjonarnym) będzie prawdziwą przyjemnością i to niezależnie od pory roku lub dnia. Wracając do samej matrycy, to może ona wyświetlać obraz z rozdzielczością LCD nawet 1920 x 1080 pikseli. Jest to wystarczająco dużo, by móc zaspokoić oczekiwania klientów biznesowych. Całość jest oczywiście zarządzana z poziomu zintegrowanej karty graficznej, którą w tym przypadku jest dobrze znany Intel Graphics 620 (więcej).
„Biznesowy rozstaw złącz”
Niewątpliwym atutem urządzenia HP ProBook jest duża liczba złącz zewnętrznych. Znajdują się one w miejscach łatwo dostępnych, dzięki czemu podłączenie nośnika danych lub myszki nie będzie problemem. Użytkownik ma do dyspozycji aż 2 złącza USB zaprojektowane w standardzie 3.1 Gen 1, jedno złącze USB 3.1 typu C (idealne do ładowania urządzeń peryferyjnych), jedno złącze LAN, wejście słuchawkowe i mikrofonowe, pojedyncze wejście HDMI i DC-In, czyli wejście zasilania. Taka konfiguracja sprawi, że możliwości laptopa będą mogły zostać bardzo szybko rozszerzone.
Klawiatura dla ludzi biznesu
Zastosowana w urządzeniu HP ProBook klawiatura to prawdziwy majstersztyk. Sprzęt ten nie tylko oferuje duże, ergonomicznie dopracowane klawisze, ale też jest podświetlony. Dzięki temu można go wykorzystać zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, pisząc na nim artykuły, kolejne linijki programu, a także treść reklam. Warto też zwrócić uwagę na sposób wykonania poszczególnych przycisków. Są one trwałe, niezawodne, wytrzymałe i co najważniejsze – mogą wytrzymać nawet wieloletnią eksploatację.
Interfejs bezprzewodowy
Atutem urządzenia jest dostęp do bezprzewodowych interfejsów. Mowa tu oczywiście o standardzie WIFI i Bluetooth. Ten pierwszy może komunikować się z sieciami pracującymi w standardzie 2.4 i 5 GHz, a ten drugi zapewnia zasięg aż do kilkudziesięciu metrów. Na uwagę zasługuje również obecność modemu 4G, dzięki któremu można praktycznie uniezależnić się od dostępu do sieci WIFI.
Tak zaprojektowany sprzęt spełnia wszystkie wymogi dotyczące urządzenia biznesowego.